Jeden akapit pomoże wybrać ciekawą lekturę
Nie wiemy, jaką książkę wybrać do czytania?
Czy może sięgamy zawsze po taki sam rodzaj literatury, czytając książki podobne do tych, które już czytaliśmy? Wybieramy książkę, bo podoba nam się okładka? Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi opisami – blog Jeden Akapit pomoże sięgnąć po ciekawą, wartościową lekturę i może dzięki niemu trafimy na „perełkę”, którą inaczej ominęlibyśmy.
Opowiadania bizarne Olgi Tokarczuk
to zbiór na pograniczu literatury pięknej i realizmu magicznego. To zróżnicowane opowieści o niezwykłościach w życiu różnych ludzi z różnych czasów, związanych z rozwojem technologii lub zjawisk nadprzyrodzonych. W formie audiobooka każde opowiadanie czytane jest przez innego lektora, a tym samym zupełnie inne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Sekrety kobiet złotnika Jeanne Bourin
opowiadają o rodzinie Brunelów, żyjącej w Paryżu połowy XIII wieku. Dla miłośników książek historycznych tytuł będzie nie lada gratką, gdyż autorka zadbała o detale pozwalające wczuć się w klimat tamtych czasów. Spragnieni historii miłosnych także nie poczują się zawiedzeni – uczucie pomiędzy najstarszą córką Brunelów a kuzynem jej męża wpłynie na losy całej rodziny.
Zawsze mieszkałyśmy w zamku Shirley Jackson
to opowieść pełna tajemnic. Głównymi bohaterkami są dwie siostry, których rodzice zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Mieszkańcy miasteczka wiedzą jednak swoje i twierdzą, że otruła ich starsza córka. Dziewczyny żyją w odosobnieniu starego domu, kiedy to w ich życiu pojawia się daleki krewny, który chce się zaopiekować nimi, a jeszcze bardziej ich majątkiem.
Wszystkie książki można wypożyczyć w filiach Biblioteki Dzielnicy Włochy.
Zdjęcia i teksty przygotowane przez: www.jedenakapit.blogspot.com
www.fb.com/jedenakapit
www.instagram.com/jedenakapit
Fascynujące.
Staranny język, miejsce i czas akcji każdego opowiadania – inny.
I to, co lubię w książkach najbardziej – warstwa dosłowna, którą można sobie wyobrazić, „zobaczyć”. I ta druga, która pozostawia w czytelniku jakieś pytania na później. Czego się boję? Gdzie jest środek świata – i ile tych środków jest- każda społeczność/kręg kulturowy wyznacza swój, prawda? Co mnie poraża w śmierci? Co sprawia, że świat zdaje się „normalny”?
Każde z opowiadań zostawi nas z takim pytaniem. Zdecydowanie polecam tę książkę, i już dziś oddaję do Wypożyczalni nr 17 😉